Kylian Mbappe je debitiral pri Real Madrid z odličnim golom

Comments · 110 Views

Kylian Mbappe je v velikem slogu debitiral v dresu Real Madrida, Nogometni dresi Real Madrid ko je v sredo na varšavskem nacionalnem stadionu Kazimierz Gorski dosegel gol v drugem polčasu zmage ekipe z 2:0 pri zmagi UEFA Superpokala nad Atalanto.

Igra se je začela, ko je Vinicius Junior odigral podajo čez golovo črto z ene strani na drugo stran kazenskega prostora, kjer je bežal Jude Bellingham. Nato se je prebil okoli branilca Atalante, preden je našel nekaj prostora in poslal žogo do Mbappeja, ki je tekel v sredino kazenskega prostora. Mbappe je nato zapravil malo časa za strel in poslal žogo v zgornji desni kot za svoj prvi gol v dresu Real Madrida.

Carlo Ancelotti je Mbappeja vključil v zvezdniško postavo za obračun med aktualnima zmagovalcema Lige prvakov in Lige Evropa, kar je novemu podpisu omogočilo, da je na svoji prvi tekmi za klub zaigral skupaj z Bellinghamom, Viniciusom Juniorjem in Rodrygom. Za mnoge je bila to močna prva tekma v sezoni, tudi za Viniciusa Juniorja, ki je v 59. minuti asistiral za uvodni gol Federica Valverdeja.

Superpokal se je začel počasi s samo petimi streli med obema ekipama v prvem polčasu, Kylian Mbappe dresi nobeden v okvir vrat. Mbappe pred odmorom ni imel velikega učinka s samo enim strelom, je pa dosegel 23 dotikov in zaključil 13 od svojih 15 podaj, medtem ko je Real Madrid iskal uvodni gol tekme. Stvari so se izboljšale v drugem polčasu, ko je zaživel napad Los Blancosov, ki so v drugih 45 strelih zadeli 10 strelov in jih šest postavili v okvir. Čeprav je Atalanta držala stvari dokaj izenačeno v posesti, je Real Madrid na koncu premagal nasprotnika s 13 proti sedem in dosegel 2,24 pričakovanih golov, kar je veliko bolje od Atalantinih 0,63 in je izpolnil svoj očiten napadalni potencial.

Mbappe je v svojem debiju za Real Madrid odigral 83 minut, zadel tri strele in enega postavil v okvir med svojo menjavo.

Real Madrid je v sredo v Varšavi dvignil svoj šesti superpokal, s čimer je prehitel dolgoletnega tekmeca Barcelono in postal najuspešnejša ekipa v zgodovini tekmovanja.