Brez zadetka Mbappeja na debiju v La Ligi, saj je Real Madrid remiziral na Mallorci

Comments · 124 Views

Branilec naslova Real Madrid na nedeljski prvi španski prvenstveni tekmi Kyliana Mbappéja ni mogel iztržiti več kot 1-1 proti Mallorci Dresi za nogomet.

Na svoji drugi tekmi z Madridom po debiju sredi tedna se Mbappeju ni uspelo prebiti. Francoski velikan je v sredo zadel pri zmagi Madrida z 2:0 proti Atalanti v superpokalu UEFA.

Trener Madridčanov Carlo Ancelotti je začel z isto ekipo, ki je premagala Atalanto, z Rodrygom, Viniciusom Juniorjem in Mbappéjem v napadu.

"Od časa do časa zamenjata položaj," je o Viniciusu in Mbappéju dejal Ancelotti. »Včasih Mbappé igra bolj na sredini in včasih mora eden od obeh zasesti ta bok, brez posebnega načrta. Odvisno od tega, kako se ob tem počutijo.”

Rodrygo je bil tisti, ki je Madridčane popeljal v vodstvo proti Mallorci v 13. minuti tekme, a so gostitelji izenačili z golom Vedata Muriqija v 53. minuti.

"Dobro smo začeli, povedli in nato imeli priložnost za drugi gol," je dejal Ancelotti. "V drugem polčasu nismo našli ravnovesja. Lahko bi izgubili, saj ravnotežja ni bilo Nisem bila dobra igra za boljšo obrambo, vendar je obrambno ravnotežje temeljni dejavnik.

Branilec Madridčanov Ferland Mendy je bil izključen globoko v dodatku drugega polčasa zaradi hudega prekrška nad Muriqijem.

"Nočem se opravičevati za karkoli, ampak samo narediti moramo bolje in z boljšim odnosom," je dejal Ancelotti. "Iz te tekme se lahko veliko naučimo. Povsem jasno je, od kod lahko izvirajo naše težave.”

Med gledalci tekme na stadionu Son Moix je bil tudi Rafael Nadal, ki prihaja z otoka Mallorca.

Nogometaši Mallorce so zagotovili častno stražo za zmagovalce superpokala in se postavili v vrsto, Nogometni dresi Liverpool da bi zaploskali madridski ekipi, ko je vstopila na igrišče pred začetkom.

Sociedad doma osupnil

Real Sociedad, ki je minulo sezono končal na šestem mestu, je doma z 2:1 premagal Rayo Vallecano, ki se je v prejšnji kampanji boril za izpad.

Jorge de Frutos in Sergio Camello sta v drugem polčasu dosegla gola za vodstvo Raya, medtem ko je Sociedad mrežo zadel šele v sodnikovem dodatku z zadetkom Martína Zubimendija.

V soboto je Robert Lewandowski dvakrat zadel za zmago Barcelone pri Valencii z 2:1 v debiju trenerja Hansija Flicka v španskem prvenstvu.